Piotr Żyła zajął czwarte miejsce w kończących sezon zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich w Planicy. Wiślanin ustanowił również swój nowy rekord życiowy - 248 metrów.

Zwyciężył Japończyk Ryoyu Kobayashi, który w pierwszej serii pobił rekord obiektu - 252 m. Podium uzupełnili Słoweniec Domen Prevc i Niemiec Markus Eisenbichler.

Dawid Kubacki był szósty, Kamil Stoch - jedenasty, a Jakub Wolny - dwunasty.

Ryoyu Kobayashi już wcześniej zapewnił sobie zwycięstwo w Pucharze Świata. W niedzielę przypieczętował także triumf w klasyfikacji lotów oraz w mini cyklu Planica7.
W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Stoch zajął trzecie, Żyła - czwarte, a Kubacki - piąte miejsce. Biało-czerwoni wygrali również Puchar Narodów, czyli klasyfikację drużynową Pucharu Świata.

Stefan Horngacher ogłosił, że nie będzie w przyszłym sezonie szkoleniowcem reprezentacji Polski. Austriak będzie teraz trenował niemieckich skoczków. Jego następcą został jego asystent Michal Doležal.