fot. prk24.pl
Na starcie stanie ponad 80 załóg z całej Polski. Ścigać się będą na ponad 40 km odcinków specjalnych w Karlinie, Białogardzie, Koszalinie oraz na terenie lotniska w Zegrzu Pomorskim.

To już 45. edycja tego rajdu. Tegoroczne zmagania kierowców rajdowych zapowiadają się pasjonująco.

- To jedna z najpopularniejszych w kraju imprez rajdowych. W tym roku rozegrana zostanie w trzech miastach i dwóch powiatach. Mamy ciekawe i wymagające trasy. Rajd startuje w Karlinie i przejedzie do Białogardu. Na niedzielę zaplanowaliśmy odcinki w Zegrzu Pomorskim i w Koszalinie. To będzie jedyna w Polsce okazja do zobaczenia dwóch rajdówek startujących naprzeciw siebie - podkreśla Maciej Raczewski, dyrektor rajdu.

Pierwszy odcinek rozpocznie się dziś o godzinie 17:45 w Karlinie. Start odcinka w Białogardzie zaplanowano na godzinę 18:10. W niedzielę kierowcy od godziny 9:00 rywalizować będą na lotnisku w Zegrzu Pomorskim, a o 15:15 rozpocznie się odcinek specjalny w centrum Koszalina.

W związku z rajdem, w niedzielę, od godziny 12:00 w Koszalinie zostaną zamknięte dla ruchu samochodów ulice w okolicach ratusza, m.in. ulica Zwycięstwa - od Połtawskiej do Placu Wolności oraz ulica Młyńska. Zablokowane będą także wjazdy na Rynek Staromiejski. Ruch samochodów zostanie przywrócony o 17:00. W tych godzinach obowiązuje także całkowity zakaz parkowania na wymienionych ulicach.

Impreza rozpoczyna piąty sezon Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej.

mm/ar

Posłuchaj

Maciej Raczewski, dyrektor rajdu