Nowi gospodarze 5-godzinnego pasma towarzyszyć będą Państwu już od rana, przez całe sobotnie przedpołudnie. I jak przystało na prawdziwą weekendową śniadaniówkę, „zrobią Wam dzień”. Radio Wolna Sobota w nowej odsłonie to jedna z licznych antenowych atrakcji, które szykujemy dla Państwa już od 1 kwietnia, w ramach odświeżonej ramówki Polskiego Radia Koszalin.

Nowi prowadzący „Radio Wolna Sobota” to właściciele nie tylko charakterystycznych, pięknych głosów radiowych, ale także ciekawe, radiowe osobowości – oboje znacie już Państwo m.in. z prowadzenia popołudniowego „Studia Bałtyk” (Katarzynę Kużel także z realizacji filmów w ramach „Studio Bałtyk TV”), Mariusz Brokos zaś - który wrócił niedawno do radia po dłuższej przerwie - prowadzi „Słupski Tramwaj” na naszej słupskiej antenie miejskiej.

Począwszy od 6 kwietnia, w każdą sobotę (na zmianę) nasi nowi prowadzący przyjemnie Państwa obudzą, poinformują o tym, co ważne i przydatne w tej części dnia, podpowiedzą jak spędzić miło dzień i zasypią weekendowymi przebojami. Radio Wolna Sobota, wcześniej 4-godzinna i obecna na antenie od godz.10:00, zamienia się bowiem w 5-godzinne przedpołudniowe, weekendowe pasmo główne, które będzie Państwu towarzyszyć od 7:00 do 12:00.

W programie pozostaną znane i lubiane dotąd audycje znane z „Radia Wolna Sobota” (przegląd wydarzeń kulturalnych, „Kołozwrotek” Arkadiusza Wilmana, „Premiera” Janusza Lendziona, „Studio Bałtyk Kołobrzeg” Jarosława Banasia), tak jak dotąd nie zabraknie też gości i ciekawostek.

Z pewnością będą też niespodzianki, które szykują już dla Państwa Katarzyna Kużel i Mariusz Brokos. - Sobotnie przedpołudnie to bardzo specyficzny czas - podkreśla Mariusz Brokos. - Państwo sobie w tym czasie wypoczywają, krzątają się wokół domu - znam takich, którzy do południa potrafią jeszcze w sobotnie przedpołudnie chodzić w piżamie. Tymczasem dla mnie to czas intensywnej pracy. Ale pracy bardzo fajnej, bo wiem, że spędzam go z Państwem i dla Państwa. Postaram się Państwu w tym czasie nie bardzo przeszkadzać, a bardziej towarzyszyć. Do usłyszenia!

Katarzyna Kużel wskazuje, że zapewne każdy ma swój własny pomysł, jak zagospodarować te kilka sobotnich, przedpołudniowych godzin, ale... - Mój jest taki, by spędzić je z Państwem - słuchaczami Polskiego Radia Koszalin - podkreśla nasz dziennikarka. - Zaprosić w ciekawe miejsca naszego regionu, sprawdzić, co słychać w nadmorskich miejscowościach, ale także porozmawiać o tym, co zdecydowanie kojarzy się nam z weekendem: czasem wolnym, spotkaniem z przyjaciółmi, kulinariami, modą, urodą czy designem. Nie mogę się doczekać, wspólnych z Państwem, rozmów przy sobotniej kawie.

Tymczasem przypominamy, że to nie koniec wiosenno-letnich niespodzianek na naszej antenie. Słuchajcie nas Państwo zatem uważnie (i zaglądajcie na nasz portal, FB, TT i Instagram) - bowiem codziennie będziemy uchylać rąbka tajemnicy i po kolei ujawniać, jak prezentować się będą nowe i odświeżone elementy naszej anteny.

red./ar

Czytaj więcej