fot. organizator
Bieganie to najbardziej dynamicznie rozwijający się sport w Polsce Więcej - bieganie to styl życia. Biegać może każdy, dzieci, zaawansowani wiekowo. Tu nie ma żadnych barier. Jeżeli chcecie Państwo wziąć udział w dużej plenerowej imprezie, zapraszamy do udziału w XXIX Międzynarodowym Biegu po Plaży „Jarosławiec 2019”, który odbędzie się 7 lipca 2019 roku.

Międzynarodowy Bieg po Plaży to bieg z tradycjami. Posiada certyfikaty „Złotego Biegu”, był najlepszym biegiem przełajowym w województwie zachodniopomorskim. Bieg nagrodzono laurem Starosty i tytuł sportowej imprezy roku. Liczba uczestników biegu głównego i biegów towarzyszących to około 1500 osób.

Bieg po Plaży przyciąga wiele lekkoatletycznych sław z kraju i zagranicy. Wśród gości honorowych Biegu byli m.in.: Irena Szewińska, Sebastian Chmara, Marian Sypniewski, Zdzisław Krzyszkowiak, Władysław Komar, Maria Kwaśniewska-Maliszewska, Marian Woronin, Andrzej Wroński, Zbigniew Buczkowski, Artur Barciś, Jerzy Skucha, Roman Polko, Jan Huruk, Kazimierz Adach, Tomasz Czubak i inni.

W ramach niedzieli biegowej 7 lipca 2019 roku odbędą się:
  • XXIX Międzynarodowy Bieg Po Plaży „Jarosławiec 2019”,
  • XXIX Ogólnopolskie Biegi Młodzieżowe „Powianie Lata”,
  • XXIV Ogólnopolski Bieg Samorządowy „Bursztyn Jarosławca”,
  • VIII Mistrzostwa Straży Granicznej w Biegach Przełajowych,
  • VII Bieg Milusińskich „W pogoni za”,
  • VII Rekreacyjny Bieg „Podziel się życiem”.
Dodatkowe informacje na stronie biegpoplazy.pl.

Patronem medialnym wydarzenia jest Polskie Radio Koszalin.

aj