fot. organizator
Wydarzenie skupiające miłośników jazdy terenowej na rowerze odbędzie się w sobotę 25 maja 2019 roku, w trakcie obchodów Dni Koszalina. Chełmska MTB jest wyścigiem kolarskim MTB w ramach Ligi Zachodniej MTB - cyklu organizowanego od 5 lat na terenie województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego.

Celem wydarzenia jest popularyzacja kolarstwa górskiego, turystyki rowerowej oraz promocja terenów rekreacyjnych wokół Góry Chełmskiej oraz w okolicy Parku Wodnego Koszalin. Trasa wyścigu będzie przebiegać m.in. przez  powstające właśnie ścieżki typu single track - zwycięski projekt Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego 2018.

Kiedy zawodnicy będą zmagać się z błotem i terenem oraz podziwiać piękne widoki - kibiców i mieszkańców zapraszamy na teren zielony przy Parku Wodnym Koszalin, gdzie powstanie obszar aktywności i atrakcji dla kibiców w strefach BIKE, FITNESS, EDU i KIDS.

Zapraszamy wszystkich miłośników kolarstwa oraz osoby, które chcą ciekawie spędzić czas podczas wyścigu w strefie piknikowej.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje Polskie Radio Koszalin.

aj