fot. Jarosław Ryfun
To, że wydarzenia na świecie pędzą w niewiarygodnym tempie, wiemy wszyscy. Jednak czy od czasu do czasu nie warto się zatrzymać? Audycja „Świat za horyzontem” jest pewnego rodzaju pauzą dla tysięcy informacji z pogranicza wielkiej polityki, kultury czy mediów. W każdy wtorek o godzinie 20.00 Jarosław Rochowicz przedstawi Państwu to, co najistotniejszego wydarzyło się na świecie w minionym tygodniu.

Audycji można słuchać w Polskim Radiu Koszalin co prawda od stycznia, ale warto z okazji wiosenno-letnich zmian naszej anteny wspomnieć o „Świecie za horyzontem". Każdy program składa się z kilku stałych elementów. Początek audycji to podsumowanie tygodnia, czyli przegląd wszystkich najistotniejszych informacji z całego świata. Temat tygodnia – to zawsze dyskusja z ekspertem i odpowiedzi na najtrudniejsze pytania dotyczące spraw międzynarodowych. Do audycji zapraszamy wybitnych naukowców, reportażystów i dziennikarzy. Komentujemy, szukamy rozwiązań, spieramy się na tematy trudne i wielowymiarowe. W audycji sporo miejsca poświęcamy na ekonomię, ponieważ dziś świat wielkiej polityki i mediów zależny jest w olbrzymim stopniu od pieniędzy. Nie zapominamy także o światowej kulturze, no i mediach społecznościowych. Twitt tygodnia – to najgłośniejsze wpisy i komentarze. Dziś za pomocą twittera politycy często zaskakują swoich wyborców, jak i samych siebie. Z sarkazmem wyłapię te najciekawsze. „Świat za horyzontem” w każdy wtorek o godzinie 20.00.

Przypominamy, że to nie koniec wiosenno-letnich niespodzianek na naszej antenie. Słuchajcie nas Państwo zatem uważnie (i zaglądajcie na nasz portal, FB, TT i Instagram) - bo codziennie będziemy uchylać rąbka tajemnicy i po kolei ujawniać, jak prezentować będą się nowe i odświeżone elementy naszej anteny.

red./jr