fot. Jacek Żukowski
Projekt tworzy Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku wraz z partnerami - Muzeum Miasta Słupska, Akademią Pomorską i gdańską biblioteką miejską.

- Tam są zbiory, które na pewno regionalistów zaskoczą. Przejrzeliśmy to muzeum i przygotowaliśmy obiekty do digitalizacji. Będzie je opracowywał Tomasz Urbaniak, który od wielu lat dużo publikuje i interesuje się zasobem regionalnym - mówi Danuta Sroka, dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku.

Zbiory Wirtualnego Muzeum Miasta Słupska będą digitalizowane przy wykorzystaniu najnowszych technik. Obiekty mają być udostępnione w atrakcyjnej formie.

- Zdjęcia lub scany z negatywów będą w bardzo wysokiej rozdzielczości. Każdy użytkownik na ekranie komputera będzie mógł je więc oglądać z dużą dokładnością. Obiekty trójwymiarowe sfotografujemy także w dużej rozdzielczości i dodatkowo w technologii 360 stopni, tak, by użytkownik mógł je dowolnie obracać, a także powiększać i oddalać - mówi Sławomir Żabicki, kierownik działu informacji regionalnej słupskiej biblioteki.

Pieniądze na powstanie Wirtualnego Muzeum Miasta Słupska przyznało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

mp/jż/ar

Posłuchaj

Danuta Sroka, dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku
Sławomir Żabicki, kierownik działu informacji regionalnej słupskiej biblioteki