fot. pixabay.com
W całej Polsce rozpoczęła się VI akcja „Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny”. Do najbliższej niedzieli - 17 marca - wybrane hotele, restauracje, kluby sportowe, muzea oraz inne placówki w całym kraju oferują usługi za 50 proc. normalnej ceny. Celem akcji jest wydłużenie sezonu turystycznego na wiosnę i jesień.

Jak mówi minister sportu i turystyki Witold Bańka, „Weekend za pół ceny” ma zachęcić do odkrywania swoich małych ojczyzn i poszukiwania miejsc wartych odwiedzenia: - Musimy pokazywać Polskę taką jaką jest, zachęcać do odwiedzania i odkrywania. Czasami nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele miejsc w Polsce jest wartych odwiedzenia.

W „Weekendzie za pół ceny” uczestniczą hotele, restauracje, teatry, centra kultury a nawet kluby sportowe, mówi prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk: - 40 proc. oferty stanowią obiekty noclegowe. W tej edycji można znaleźć również nowości, jak oferty klubów sportowych czy specjalne menu w restauracjach.

Prezes POT-u dodaje, że akcja skupia w sobie wszystkie podmioty związane z turystyką, dlatego w ten weekend można zaplanować dojazd, nocleg, wyżywienie oraz atrakcje, płacąc za nie 50 proc. normalnej ceny.

W wiosennej akcji „Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny” biorą udział 894 firmy. W Koszalinie będzie można zobaczyć za połowę ceny ekspozycje muzeum przy ulicy Młyńskiej oraz Muzeum Obrony Przeciwlotniczej przy ulicy Wojska Polskiego.

IAR/rż