Zarząd Stowarzyszenia PIEŚŃ ŻOŁNIERSKA w Kołobrzegu zaprasza na VII edycję Regionalnego Finału Konkursu Piosenki „Dzień Dziecka z pieśnią i piosenką żołnierską”, która odbędzie się 26 maja 2019 r. o godz. 16.00 na scenie plenerowej Regionalnego Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta w Kołobrzegu.

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie PIEŚŃ ŻOŁNIERSKA w Kołobrzegu, współorganizatorami są: Regionalne Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta w Kołobrzegu, Klub Wojskowy 8 Batalionu Remontowego w Kołobrzegu, Urząd Miasta w Kołobrzegu.

Głównym celem tej imprezy jest popularyzowanie wychowania patriotycznego wśród dzieci i młodzieży poprzez treści zawarte w pieśniach i piosenkach żołnierskich, a także przypomnienie ogromnego dorobku Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu.

Patronat Honorowy nad imprezą przyjęli:  Pani Anna Mieczkowska – Prezydent Miasta Kołobrzeg, Pan Janusz Gromek – Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, Pan Tomasz Tamborski - Starosta Kołobrzeski oraz Pan Marek Hok – Poseł na Sejm RP.

Udział w VII Regionalnym Finale Konkursu Piosenki biorą dzieci i młodzież z terenu całego województwa zachodniopomorskiego: 4 zespoły wokalne, 2 duety i 21 solistów. Wykonawcy przyjadą m.in. ze Szczecina, Łobza, Maszewa, Świdwina, Sianowa, Gościna i Kołobrzegu.

Finał ma charakter konkursu, który oceniany będzie przez jury. Wykonawcy, którzy zajmą I i II miejsce otrzymają symboliczne złote i srebrne pierścionki oraz nagrody i wyróżnienia.

W przerwie konkursu wystąpi Międzyszkolny Zespół Piosenki i Tańca TIRLITONKI z Kołobrzegu.

Patronem medialnym wydarzenia jest Polskie Radio Koszalin.

aj