„Sport jest zabawą, radością, świętem” to maksyma Jana Pawła II, która przyświeca uczestnikom biorącym udział w organizowanym w Karlinie sportowym święcie. Każdego roku bierze w nim udział coraz to liczniejsza grupa sportowców oraz amatorów, których łączy wspólna pasja, jaką jest bieganie.

Tegoroczny Bieg odbędzie się 9 czerwca i będzie rozgrywany na dystansie 15 km. Zgodnie z przepisami Polskiego Związku Lekkiej Atletyki rozpoczyna się pod Statuą Matki Bożej Królowej Świata w Domacynie, która jest darem narodu filipińskiego dla Papieża Polaka. Meta zlokalizowana jest na stadionie miejskim w Karlinie, gdzie na biegaczy czeka wielu kibiców i mieszkańców Karlina dopingujących podczas całej trasy. Tu też następuje nagrodzenie zwycięzców oraz wręczenie medali. Medal z wizerunkiem Świętego Jana Pawła II otrzymuje każdy biegacz, który przekroczy linię mety. Ciepły doping oraz niezwykła sportowa atmosfera Biegu to główne atuty, które od lat doceniają uczestnicy. Ponadto zawodnicy nagradzani są w kategorii Open w poszczególnych kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn oraz osób niepełnosprawnych. Osobną kategorię mają również służby mundurowe.

Oprócz biegu głównego, w którym udział biorą dorośli, organizowane są również specjalne biegi integracyjne dla dzieci, młodzieży i przedszkolaków oraz biegi dla księży i samorządowców.

Impreza od wielu lat cieszy się ogromną popularnością i za każdym razem przyjmowana jest bardzo pozytywnie zarówno przez osoby uczestniczące, jak i zaproszonych gości. Wszyscy z niecierpliwością oczekują kolejnej edycji, a zawodnicy często przygotowują się do następnego biegu przez cały rok.

Dzięki podtrzymywaniu tej wspaniałej tradycji przez Gminę Karlino Bieg Papieski im. Świętego Jana Pawła II stał się sportową ikoną na mapie naszego regionu. Stwarza doskonałe możliwości do sportowej rywalizacji w duchu fair play, gdzie na jednej mecie spotyka się zarówno amator, jak i mistrz sportowy. Bieg Papieski to nie tylko walka z czasem, ale także doskonała zabawa w doborowym gronie, a jednocześnie wspaniała okazja do propagowania zdrowego stylu życia.

Szczegółowe informacje na temat imprezy będą zamieszczane TUTAJ.

Patronem medialnym Biegu jest Polskie Radio Koszalin.

aj