fot. Jacek Żukowski
Gośćmi Piotra Głowackiego byli: Marta Makuch - zastępca prezydent Słupska, Beata Chrzanowska - radna Platformy Obywatelskiej oraz Anna Mrowińska - radna Prawa i Sprawiedliwości.

Przypomnijmy, do tej pory za przedłużenie ważności grobu na 20 lat płaciło się 188 złotych. Zgodnie z nowym rozporządzeniem stawka wzrosła do 600 złotych.

Beata Chrzanowska, radna Platformy Obywatelskiej, była zaskoczona decyzją o wprowadzeniu podwyżki: - Rozumiem, że powinniśmy kalkulować koszty i ograniczać wydatki, ale ta podwyżka powinna być zdecydowanie mniejsza. Opłaty zostały podniesione o trzysta procent. Nie ma możliwości wpłat ratalnych. Również niepokoi mnie brak zarządzenia prezydenta na stronie Biuletynu Informacji Publicznej.

Anna Mrowińska, radna Prawa i Sprawiedliwości, dodała, że tak drastyczny wzrost opłat za przedłużenie ważności grobów wzbudził niepokój wśród radnych: - Ten dokument należy skorygować. Dotarły do mnie również informacje, że pani prezydent będzie rozważała możliwość płacenia ratalnego.

Marta Makuch, zastępca prezydent Słupska, powiedziała, że podwyżki musiały nastąpić: - Według naszych wyliczeń utrzymanie jednego miejsca na cmentarzu kosztuje 752 złote. W 2017 roku urząd miasta musiał dopłacić na ten cel ponad milion złotych, a rok temu - 600 tysięcy złotych.

red./rż

Czytaj więcej

Posłuchaj

audycja „Rządzi-My” (08.03.2019)