fot. Jacek Żukowski
Program 500+ od pierwszego dziecka, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, „trzynastka” dla emerytów, przywrócenie połączeń autobusowych i obniżenie kosztów pracy - to nowa „piątka” PiS. Propozycje te skomentował dziś w Słupsku poseł Müller.

Podczas konferencji prasowej słupski parlamentarzysta mówił m.in. o zaletach rozszerzonego programu 500 plus: - Ten program zacznie funkcjonować już od 1 lipca. Dodatek w wysokości 500 zł będzie przyznawane na każde dziecko, bez względu na dochód rodziny.

Szef słupskich struktur Prawa i Sprawiedliwości Tadeusz Bobrowski wyliczał realne korzyści finansowe płynące do Słupska z programu 500 plus. - Miasto otrzyma w tym roku dodatkowo 18 mln złotych, a to znacząco wpłynie na zmianę wskaźników budżetowych.

Poseł Piotr Müller podkreślił również, jak wielkie znaczenie będzie miała likwidacja podatku dochodowego dla osób do 26. roku życia oraz wypłacenie tzw. trzynastki w wysokości minimalnej emerytury wszystkim emerytom w Polsce. Słupski parlamentarzysta zapewnił, że nie będzie problemu ze sfinansowaniem tych obietnic.

jż/ar

Posłuchaj

Piotr Müller o zaletach rozszerzonego programu 500 plus
Tadeusz Bobrowski, szef słupskich struktur Prawa i Sprawiedliwości