fot. Jacek Żukowski
Gośćmi Piotra Głowackiego byli: Beata Chrzanowska - radna Platformy Obywatelskiej, Tadeusz Bobrowski - radny Prawa i Sprawiedliwości oraz Wojciech Gajewski z klubu Łączy nas Słupsk.

Zdaniem Tadeusza Bobrowskiego zmniejszenie liczby godzin religii jest celowo wywołanym problemem: - Nie można tak prowokować. Powinniśmy rozmawiać o tym, jak ustalić plan lekcji, ale z uwzględnieniem religii.

Beata Chrzanowska podkreśliła, że przepisy pozwalają na zmniejszenie liczby godzin tego przedmiotu: - Wnioski rozpatrywane są indywidualnie. W szkole, w której uczę, biskup zgodził się na jedną lekcję religii.

Wojciech Gajewski dodał, że byłby to dobry pomysł: - U mnie w szkole nie ma takiego problemu.

Więcej emocji wzbudził jednak temat sprzedaży budynku po dawnym IV liceum. - Rozmawiamy o tym podczas obrad komisji oświaty. Obiekt stoi już długo pusty i nie było na niego kupca. Moim zdaniem propozycja pani prezydent jest dobra - przekonywał radny Gajewski.

Beata Chrzanowska nie zgodziła się z Wojciechem Gajewskim. Powiedziała, że budynek pełni funkcję oświatową, więc nie można go przekształcić na przykład w hostel: - Jakiś czas temu zgodziliśmy na sprzedaż tego obiektu za 4,8 miliona złotych. Jednak nikt nie chciał go kupić. Przy tej samej ulicy są jeszcze trzy inne szkoły.

Tadeusz Bobrowski stwierdził, że nie wie, czego może spodziewać się po polityce w Słupsku: - Obiekt przy ulicy Grottgera kilkanaście lat temu był modernizowany, a teraz chcemy się go pozbyć. Jest inicjatywa związków zawodowych, aby powstała tu dodatkowa szkoła podstawowa.

jż/rż

Posłuchaj

audycja „Rządzi-My” (22.02.2019)