fot. twitter.com/czeslawhoc
Europoseł w rozmowie z Anną Popławską odniósł się do list Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Znaleźli się na niej m.in. szef MSWiA Joachim Brudziński, Jarosław Sellin, rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska oraz minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

- Najlepsi z najlepszych idą do europarlamentu, by walczyć o polskość. Komitet polityczny wybrał bardzo wytrawnych i doświadczonych polityków - powiedział Czesław Hoc. - Czuję się zaszczycony, że mogę być na liście u boku pana ministra Joachima Brudzińskiego, tak bardzo doświadczonego i charyzmatycznego polityka, ale jednocześnie szczerego i prawdziwego w swoich działaniach. On będzie budował pozycję Polski. Potrafi nawet oddziaływać na decyzję innych państw - dodał.

Gość audycji odniósł się również do słów szefa izraelskiego MSZ-etu, który powiedział, że „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki”: - Jeśli ktoś nam zarzuca, że u nas w kraju jest antysemityzm, to źle życzy Polsce albo jest jej wrogiem. Polacy są bardzo tolerancyjni. Jesteśmy wręcz zaprzyjaźnieni z innymi narodami.

red.

Czytaj więcej

Posłuchaj

Gość Studia Bałtyk: Czesław Hoc, europoseł PiS-u (21.02.2019)