fot. archiwum, wikimedia
Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości uchwalił dziś tzw. czołówki list, czyli nazwiska polityków, którzy zajmą na listach w poszczególnych okręgach pierwsze i drugie miejsca.

Na pierwszym miejscu w okręgu 13 (obejmującym Zachodniopomorskie i Lubelskie) znalazł się Joachim Brudziński, minister spraw wewnętrznych i administracji. „Dwójką” jest Czesław Hoc - obecny europoseł z Kołobrzegu. Na Pomorzu listę otworzy Anna Fotyga, a za nią znalazł się Jarosław Sellin. W Wielkopolsce na pierwszym miejscu jest Zdzisław Krasnodębski, a na drugim - Andżelika Możdżanowska.

„Jedynką” na liście PiS w Warszawie w wyborach do europarlamentu będzie europoseł Jacek Saryusz-Wolski, z drugiego miejsca wystartuje europoseł Ryszard Czarnecki. Pierwsze miejsce na liście na Mazowszu zajmie wicemarszałek Senatu Adam Bielan, a w okręgu łódzkim były szef MSZ Witold Waszczykowski, „dwójką” w okręgu łódzkim będzie rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

Wicepremier Beata Szydło wystartuje z pierwszego miejsca na liście w okręgu małopolskim - świętokrzyskim, a minister edukacji Anna Zalewska - w dolnośląskim - opolskim. W lubelskim „jedynką” będzie Elżbieta Kruk, z drugiego miejsca wystartuje rzeczniczka klubu PiS Beata Mazurek.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja. Wybierzemy 52 europosłów w 13 okręgach.


IAR