Zawodnik Akademii Młodego Lekkoatlety był drugi w biegu na sześćdziesiąt metrów. Dla podopiecznego Mateusza Diaka jest to pierwszy przywieziony krążek z imprezy tej rangi.

Oprócz historycznego, srebrnego medalu lekkoatleci tego klubu zajęli dobre miejsca w innych konkurencjach. Dominika Skowrońska uplasowała się na dziewiątym miejscu (2 wynik w finale B) w biegu na sześćdziesiąt metrów przez płotki z wynikiem 9,10 sekundy i jest to jej nowy rekord życiowy.

Oliwier Jończyk zajął dziewiątą pozycję w biegu na tysiąc metrów U-18, Alan Wieczorek był jedenasty na osiemset metrów, Kornelia Stasiołek - dwunasta w pchnięciu kulą, a Adrianna Litwin dwunasta w skoku wzwyż. Julia Nowosadko uplasowała się natomiast na szesnastym miejscu w biegu na sześćdziesiąt metrów, a Katarzyna Nowakowska była szesnasta w biegu na tysiąc metrów.

Trenerem biegów średnich jest Piotr Borusiński. Trenerem rzutów jest Mirosław Witek, a skoczkowie trenują pod okiem Bernadety Kopeć.