fot. KMP Slupsk
Mężczyzna jest podejrzewany o kradzież 120 tysięcy złotych należących do małżeństwa 85-latków. W jego ujęciu pomogły osoby, które skontaktowały się z policją po upublicznieniu zapisu monitoringu, m.in. na naszym portalu.

Jak powiedział Polskiemu Radiu Koszalin rzecznik prasowy słupskiej policji Robert Czerwiński, do szybkiego ustalenia tożsamości zatrzymanego mężczyzny przyczyniła się bardzo dobra współpraca policji z lokalnymi mediami: - Dzięki publikacji zapisu monitoringu, na którym widać podejrzewanego o współpracę z przestępcami oszukującymi seniorów, słupscy kryminalni otrzymali mnóstwo telefonów od osób, które rozpoznały mężczyznę.

Po sprawdzeniu i zweryfikowaniu danych zatrzymano 58-letniego słupszczanina. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Policjanci będą ustalać wszystkie aspekty tego oszustwa. Sprawa jest rozwojowa.

Przypomnijmy, że do kradzieży doszło 31 stycznia w jednym z bloków mieszkalnych przy ulicy Zygmunta Augusta. Do starszych osób zadzwoniła kobieta, podając się za ich córkę. Błagała o pożyczkę. Powiedziała, że nie może osobiście odebrać pieniędzy i poprosiła, aby przekazać je znajomemu, który zaraz do nich przyjdzie. Łącznie wyłudzono od starszych ludzi ponad 120 tysięcy złotych.

Jacek Żukowski/ar