fot. archiwum prk24/Jarosław Ryfun
Biesiada cygańsko-słowiańska, organizowana przez Królewską Fundację Romów dzięki wsparciu MSWiA oraz przy współpracy z Urzędem Miasta Połczyn Zdrój, odbędzie się 02.-03.08.2019 roku w Amfiteatrze w parku zdrojowym w Połczynie Zdroju. Impreza ma na celu promowanie kultury Romów, jak również innych mniejszości narodowych zamieszkujących w Polsce.

Pierwszego dnia biesiady odbędzie się konkurs wokalny, skierowany do przedstawicieli krajów słowiańskich, jak również do mniejszości narodowych i etnicznych. Każdy uczestnik zaprezentuje dwa utwory, jeden w swoim rodzimym języku, a drugi z repertuaru polskiej biesiady. Młodzi adepci sztuki wokalnej walczyć będą o statuetkę Złotą Harfę Papuszy i o 1000 euro. Po występach konkursowych na scenie zagości gwiazda wieczoru.

Kolejnego dnia przewidziano wieczorną Galę Gwiazd, podczas której zaprezentują się zespoły wielu mniejszości narodowych i etnicznych. Będzie to niezwykle barwne muzyczno-taneczne wydarzenie. Cudowna muzyka, śpiew, taniec, bogate stroje, kolorowe wozy, ogniska, cygańskie potrawy stworzą niezapomnianą i niepowtarzalną atmosferę, która wprowadzi Państwa w magiczny świat wielu mieszkających obok nas kultur.

III Ogólnopolska Biesiada Cygańsko-Słowiańska będzie transmitowana na żywo w ogólnopolskim paśmie TVP3.

Patronem medialnym biesiady jest Polskie Radio Koszalin.

aj