fot. Jacek Żukowski
Po raz pierwszy na boisku pod sztucznym balonem i na sztucznej murawie zaprezentowali się młodzi zawodnicy z podsłupskiego Bruskowa Wielkiego.

Piłkarze Uczniowskiego Klubu z gminy Słupsk pojechali na zawody do Trójmiasta na zaproszenie jednej z czołowych drużyn na Pomorzu - Jaguara Gdańsk.

- Jechaliśmy, by zdobyć nowe doświadczenia - mówi Andrzej Staszewski, trener klubu. - Moi podopieczni bardo rzadko mają okazję spróbować swoich sił z zespołami, które są zapleczem polskich klubów ligowych. Nie byliśmy wystraszeni tym, że gramy z tak znanymi klubami - świadczą o tym nasze wyniki. Przed nami jeszcze kilka dni zmagań w hali i wyjazd na obóz sportowy do najlepszej szkółki piłkarskiej w Polsce - KGHM-u Zagłębia Lubin - dodał.

W turnieju, w którym grano systemem „każdy z każdym” poziom spotkań był bardzo wysoki. Młodzi zawodnicy z gminy Słupsk zwyciężyli we wszystkich ośmiu meczach. Pokonali Football Academy Trójmiasto 3:1, AS Pomorze Gdańsk 7:2, ISKRĘ Gdynia 3:1, BASE Osiczanka Osice 4:2, Jaguara I Gdańsk 4:1, Gedanię 1922 Gdańsk 4:1, Jaguara II Gdańsk 4:2 i Pomorzanina Gdynia 4:1.

jż/rż

fot. Jacek Żukowski