fot. archiwum PRK
Poseł ziemi słupskiej został wyróżniony w prestiżowym plebiscycie Dziennika Gazety Prawnej. Jest również jednym z najmłodszych prawników spośród całej pięćdziesiątki.

Jego obecność w rankingu nie powinna jednak być zaskoczeniem. To on z ramienia resortu nauki odpowiada za największą od lat reformę szkolnictwa wyższego i jej merytoryczną stronę. Reforma w dużym stopniu zmieniła rzeczywistość polskich uczelni.

Piotr Müller jest absolwentem prawa na Uniwersytecie Warszawskim, które ukończył z wynikiem bardzo dobrym. Studia odbył w ramach prestiżowych indywidualnych studiów międzyobszarowych w Kolegium Międzyobszarowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych, realizując zajęcia na Wydziale Prawa i Administracji, jak również w Instytucie Nauk Politycznych, Instytucie Stosunków Międzynarodowych, Instytucie Europeistyki, Kolegium Artes Liberales oraz w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych.

Piotr Müller od 28 grudnia 2018 r. jestem posłem, od stycznia 2018 roku wiceministrem nauki i szkolnictwa wyższego, odpowiedzialnym za reformę nauki i szkolnictwa wyższego oraz koordynację zadań związanych ze szkolnictwem wyższym - w tym nadzór nad uczelniami.