fot. TVP Info
Prezydent rozpoczął maraton narciarski Fundacji Handicap Zakopane minutą ciszy w intencji zmarłego Pawła Adamowicza.

- Dziękuję, że Państwo tu jesteście, to spotkanie jest także spotkaniem pamięci prezydenta Gdańska. Ma ono pokazać, że nie rezygnujemy ze świadczenia dobra, choćby nie wiem jakie przeszkody były rzucane, zło i przemoc nie zwycięży nad radością dawania siebie innym - podkreślił Andrzej Duda.

Prezydent dziękował za zaangażowanie szefowej fundacji, wielokrotnej mistrzyni Polski i Francji w konkurencjach alpejskich Małgorzacie Tlałce-Długosz. Andrzej Duda dziękował jej za organizację tego wydarzenia i chwalił, za „dzielenie się swoim talentem i czasem” nie tylko z zawodnikami, którym na co dzień pomaga w założonej wraz z mężem fundacji, ale także tym, którzy przyjechali na maraton, by pomagać dzieciom.

W maratonie biorą udział przedstawiciele kancelarii prezydenta i kancelarii premiera, a także członkowie rządu. Startują również olimpijczycy, medaliści mistrzostw i Pucharów Świata i Europy.

Fundacja Integracji Przez Sport Handicap Zakopane jest organizacją, której celem jest promowanie kultury fizycznej, sportu, narciarstwa, szczególnie wśród osób czasowo lub trwale niepełnosprawnych oraz integracja sportowców o zróżnicowanych możliwościach psycho-fizycznych.

IAR/aj