fot. pixabay.com
Najwięcej nauczycieli poszło na L4 w Zespole Szkół Morskich w Darłowie, Zespole Szkół Agrotechnicznych w Sławnie oraz Zespole Szkół im. Stefana Żeromskiego w Darłowie.

- W Zespole Szkół Morskich w Darłowie nieobecnych jest 30 z 62 nauczycieli, w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Sławnie - 18 z 38, a w Zespole Szkół im. Stefana Żeromskiego w Darłowie to 10 na 19 - poinformowała Małgorzata Duras, rzecznik Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

Absencja nauczycieli znacznie wpływa na organizację pracy placówek.

- Szczególnie w dwa ostatnie dni bardzo trudno było nam zorganizować zastępstwa. Część lekcji odwołaliśmy, część przesunęliśmy - powiedziała Polskiemu Radiu Koszalin Magdalena Miszke, dyrektor Zespołu Szkół Morskich w Darłowie.

Marian Krakowski, dyrektor Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Sławnie, podkreślił, że mimo problemów kadrowych, młodzież miała opiekę: - Młodzieżą zajął się pedagog, biblioteka jest cały czas otwarta. Wszystkie egzaminy zawodowe przeprowadziliśmy w terminie.

Poza powiatem sławieńskim, Kuratorium Oświaty w Szczecinie nie otrzymało żadnych niepokojących sygnałów dotyczących absencji nauczycieli z regionu Koszalina i okolic.

tt/ar

Posłuchaj

Magdalena Miszke, dyrektor ZSM w Darłowie oraz Marian Krakowski, dyrektor ZSA w Sławnie
Małgorzata Duras, rzecznik Kuratorium Oświaty w Szczecinie