fot. Radosław Żmudziński
W poniedziałek AZS Koszalin podejmie na własnym parkiecie zielonogórski Stelmet. Początek spotkania o 18.30. Podczas piątkowej konferencji prasowej odbyła się oficjalna prezentacja Toreya Thomasa, amerykańskiego rozgrywającego.

Stelmet jest liderem Energa Basket Ligi. Zielonogórzanie odznaczają się najlepszą skutecznością w lidze. Drużyna prowadzona przez Igora Jovovicia jest również jedną z najlepiej punktujących. Rywale Akademików jednak w ostatnim czasie rozgrywają bardzo dużo spotkań.

Marek Łukomski, trener Akademików, upatruje w tym szansy na wygraną swoich podopiecznych: - Grają w europejskich pucharach. Duża częstotliwość spotkań powoduje, że czasami rozgrywają słabsze mecze. Chcemy to wykorzystać.

W odniesieniu zwycięstwa nad Stelmetem Akademikom ma pomóc Amerykanin Torey Thomas. - Długo negocjowaliśmy z nim warunki kontraktu, ale wszystkie formalności zostały już dopełnione. Torey zagra ze Stelmetem. Jestem przekonany, że pomoże nam w odniesieniu kolejnych zwycięstw - powiedział Leszek Doliński, prezes AZS-u Koszalin.

fot. Radosław Żmudziński

Amerykanin potrafi dobrze grać zarówno w obronie, jak i w ataku, mówił Marek Łukomski, szkoleniowiec Biało-Niebieskich: - Cieszymy się, że go pozyskaliśmy. Końcówki spotkań w naszym wykonaniu będą zdecydowanie lepsze. Torey jest świetną osobą. Idealnie pasuje do drużyny.

Trzydziestoczterolatek występował m.in. w tunezyjskim Etoile Sportive Rades oraz francuskim ADA Blois Basket. - Cieszę się, że jestem tutaj, w Koszalinie. Wracam do Polski, mojego drugiego domu. Chciałbym pomóc zespołowi w odniesieniu jak największej liczby zwycięstw. Będę się starał sprostać oczekiwaniom kibiców. Ten sezon nie zaczął się najlepiej dla Akademików, ale wierzę, że krok po kroku będzie coraz lepiej - podkreślił Thomas.

Po ostatnich zmianach kadrowych i coraz lepszej grze AZS-u, koszalińscy kibice liczą na zwycięstwo w spotkaniu ze Stelmetem.


fot. Radosław Żmudziński

Posłuchaj

Marek Łukomski, trener AZS-u Koszalin o Toreyu Thomasie
Leszek Doliński, prezes AZS-u Koszalin o Toreyu Thomasie
Torey Thomas, nowy rozgrywający AZS-u Koszalin
Marek Łukomski, trener AZS-u Koszalin o Stelmecie Zielona Góra