W piętnastej kolejce Energa Basket Ligi, w Sopocie AZS Koszalin pokonał Trefl 100:90. Podopieczni Marka Łukomskiego przerwali serię trzech porażek z rzędu i odnieśli czwarte zwycięstwo w tym sezonie.

AZS szybko wyszedł na prowadzenie, trafiali Brandon, Tejić i Surmacz - po trzech minutach było 8:3 dla AZS-u. Gospodarze jednak nie odpuścili i po „trójkach” Śmigielskiego szybko doprowadzili do wyrównania. Po pierwszej kwarcie koszalinianie remisowali z Treflem 23:23.

W drugiej odsłonie koszalinianie grali już znacznie lepiej - dzięki trafieniom Jakóbczyka szybko uciekli rywalom na siedem punktów, a chwilę później zaliczyli serię 10:0! Za trzy trafiali m.in. Surmacz i Jarecki. Do przerwy AZS prowadził 54:40.

W trzeciej kwarcie natomiast obydwie drużyny grały nierówno. Najpierw serię 7:0 zaliczył Trefl, a chwilę później już AZS - 13:0. Zoran Martič, trener sopocian, poprosił o czas. Po chwili gospodarze, dzięki rzutom Milanovicia, zbliżyli się do Akademików nawet na dwa punkty, ale już końcówka tej części spotkania należała do Biało-Niebieskich. Pięć punktów zdobył Jakóbczyk, a po kilku sekundach „trójkę” dorzucił Czujkowski. Po trzydziestu minutach było 73:61 dla koszalinian.

Biało-Niebiescy już pewnie kontrolowali przebieg spotkania i dzięki rzutom Tejicia wyszli nawet na siedemnastopunktowe prowadzenie. Ostatecznie, pokonali Trefl Sopot 100:90.

AZS Koszalin - Trefl Sopot 100:90 (23:23, 31:17, 19:21, 27:29)

AZS: Drew Brandon 19, Krzysztof Jakóbczyk 17, Marko Tejić 17, Jacek Jarecki 14, Alan Czujkowski 11, Dragoslav Papić 9, Marek Zywert 7, Grzegorz Surmacz 4, Brandon Walters 2, Bartosz Bochno 0.

Trefl: Piotr Śmigielski 21, Ian Baker 17, Milan Milovanović 15, Sasa Zagorać 14, Łukasz Kolenda 9, Paweł Leończyk 8, Damian Jeszke 4, Jonte Flowers 2.