fot. wikimedia
Śmierć posłanki poruszyła polityków, czego wyraz dają w rozmowach z naszymi dziennikarzami oraz w mediach społecznościowych.

Paweł Lisowski, starosta słupski, przedstawiciel PSL

- Nie ukrywam, że z panią poseł mieliśmy często różne zdania, ale dzięki m.in. państwa radiu mieliśmy okazję ze sobą rozmawiać. I nawet jeżeli sprzeczaliśmy się na antenie, to wychodząc ze studia podawaliśmy sobie rękę. Miałem wrażenie nici sympatii między nami. To smutny dzień dla mieszkańców Słupska i regionu, ponieważ pani poseł aktywnie reprezentowała nas w parlamencie.

Anna Mrowińska, przedstawicielka słupskich struktur PiS-u, słupska radna

- Mieliśmy nadzieję, że jednak wszystko będzie dobrze, że wyjdzie z tej ciężkiej choroby. Dziś niestety okazało się, że pani poseł przegrała tę walkę. Pani poseł wielu osobom pomagała. Bardzo często była to pomoc cicha, czyli bez nagłośnienia, bez blasku fleszy. Trudno jest teraz cokolwiek powiedzieć, ponieważ to taka chwila, na którą człowiek nigdy nie jest w stanie się przygotować.

Stefan Strzałkowski, poseł PiS

- Śmierć pani poseł Jolanty Szczypińskiej to ogromna strata dla polskiego parlamentaryzmu. Jest to człowiek, który jest mi bardzo bliski. Bardzo się przyjaźniliśmy. Zrealizowaliśmy wspólnie wiele przedsięwzięć. To człowiek wyjątkowy, angażujący się nie tylko w wiele aspektów pracy parlamentarnej, ale też pomagający wielu ludziom. Nic nie jest w stanie uzupełnić pustki, która po niej pozostała. Myślę, że odeszła zbyt wcześnie. Bolejemy nad tym. Niech odpoczywa w pokoju.

Zbigniew Konwiński, poseł PO ze Słupska

- Mimo że konkurowaliśmy ze sobą przez ostatnie lata, to znamy się długo dłużej, z okresu, kiedy nie było ani Platformy Obywatelskiej, ani PiS-u. Dlatego szanowaliśmy się mimo tej rywalizacji. Wielokrotnie też prywatnie rozmawialiśmy na różne tematy, często podczas wspólnych powrotów z Warszawy. To smutna wiadomość. Odszedł dobry człowiek.

Janusz Śniadek, poseł PiS z Gdańska

- Z wielkim żalem przyjmuję tę informację. Nie traciliśmy nadziei do końca, modląc się za nią. Niestety, Pan wezwał ją do siebie i to przyjmujemy z wielkim smutkiem i żalem.

Krystyna Danilecka-Wojewódzka, prezydent Słupska

- Bardzo, bardzo żal. W sierpniu posłanka mówiła, że spróbuje się nie dać chorobie. Niestety, to się nie powiodło. Z chorobą zmagała się dyskretnie. W ostatnich miesiącach widać było jednak, że jest osłabiona. Tak po ludzku, jest mi po prostu bardzo, bardzo żal, że nie udało się jej pokonać tej choroby.

Beata Szydło, wicepremier:

Ryszard Czarnecki, europoseł PiS:


Beata Mazurek, rzecznik rządu:


Robert Biedroń, były prezydent Słupska:

Andrzej Duda, prezydent Polski:Stanisław Karczewski, marszałek Senatu:

Marek Kuchciński, marszałek Sejmu:


Mateusz Morawiecki, premier:

Piotr Müller, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego:

Ryszard Petru:
Krystyna Pawłowicz, posłanka PiS-u:

Katarzyna Lubnauer, szefowa Nowoczesnej:

John Abraham Godson, były poseł:

Czytaj więcej

Posłuchaj

Stefan Strzałkowski, poseł PiS
Zbigniew Konwiński, poseł PO ze Słupska
Janusz Śniadek, poseł PiS z Gdańska
Krystyna Danilecka-Wojewódzka, prezydent Słupska
Anna Mrowińska, przedstawicielka słupskich struktur PiS-u, słupska radna
Paweł Lisowski, starosta słupski, przedstawiciel PSL