Organizowany przez Środowiskowy Dom Samopomocy „Odnowa" festiwal, który jest podsumowaniem programu „Każdy dzień jest kawałkiem historii...”, odbędzie się 13 grudnia o 11.00 w Hali widowiskowo-sportowej przy ul. Głowackiego 7b-c w Bobolicach.

Środowiskowy Dom Samopomocy „Odnowa" w Bobolicach jest ośrodkiem wsparcia dziennego dla osób z różnymi niepełnosprawnościami. Prężnie działa od 2006 roku, tworząc swoistego typu dom dla osób dotkniętych niepełnosprawnością, gdzie każdego dnia uczestnicy warsztatów otrzymują wsparcie, uczą się nowych czynności dnia codziennego, w spokojnej atmosferze mogą porozmawiać, spotkać się z przyjaciółmi, otrzymać wsparcie psychologa i aktywnie spędzić czas.

W ramach projektu „Każdy dzień jest kawałkiem historii..." uczestnicy zajęć, ich rodziny, osoby im bliskie oraz kadra ŚDS realizowali kilka zadań, w tym także związane z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Ostatnie z nich to „Festiwal Już Niezakazanych Piosenek”, do którego w ramach muzykoterapii przygotowany został repertuar. Osoby z niepełnosprawnościami wystąpią przed widownią, mając możliwość wyrażenia siebie i swojego patriotyzmu.

Wydarzenie połączono z obchodami XII rocznicy funkcjonowania ŚDS-u. Do udziału zaproszeni zostali mieszkańcy gminy, uczniowie, seniorzy, osoby z niepełnosprawnościami z zaprzyjaźnionych ośrodków, a także przedstawiciele władz lokalnych.

Patronem medialnym wydarzenia jest Polskie Radio Koszalin.