fot. Jarosław Ryfun
Tak wynika z komunikatu prasowego, jaki Polskie Radio Koszalin otrzymało od przedstawiciela firmy zarządzającej siecią Stokrotka. Informacja została również potwierdzona w biurze handlowym koszalińskiego Sano. Żadna ze stron nie udziela jednak dodatkowych informacji.

Z komunikatu wynika natomiast, że przejęcie Sano i połączenie ze Stokrotką oficjalnie zakończone zostanie na początku przyszłego roku.

Mieszkańcy Koszalina, w którym sieć Sano ma 13 sklepów są tą informacją zaskoczeni.

- Gdybym miała wybierać, to wolałabym, żeby zostało Sano, bo do tej marki już się przyzwyczailiśmy. Nie znam sklepów Stokrotka - powiedziała nam jedna z koszalinianek.

Pracownicy sieci Sano oficjalnie nie chcą się wypowiadać na ten temat. Z informacji nieoficjalnych, uzyskanych przez Polskie Radio Koszalin wynika, że zwolnień nie będzie, wynagrodzenia mają być na dotychczasowym poziomie, a sklepy - mimo zmiany właściciela - mają działać pod dotychczasowym szyldem Sano.

Sieć Sano w samym Koszalinie ma 13 sklepów. Są także sklepy w Bydgoszczy, Kołobrzegu, Szczecinku i w Człuchowie. Sieć ma także sklep w Białogardzie, Słupsku, Gryficach, Połczynie Zdroju, Świdwinie, Chojnicach i Gdańsku.

rp/ar

Posłuchaj

mieszkańcy Koszalina