fot. Arkadiusz Wilman
Akcja „Koszaliński Hip-Hop Koszalińskim Seniorom” to projekt rapera i społecznika Przemysława „4P” Majewskiego, zrealizowany wspólnie z oddziałem Polskiego Czerwonego Krzyża w Koszalinie.

Przez 13 lat celem wydarzenia była zbiórka pieniędzy na wyprawki szkolne dla najbiedniejszych dzieci. W tym roku po raz pierwszy pomoc otrzymali seniorzy.

- W paczce jest ptasie mleczko, są śledziki, ciastka, barszcz czerwony. Taka pomoc się nam przyda. Dzięki temu będziemy mieć pieniądze na prezenty dla wnuków. Ta akcja pokazuje, że młodzież jest dobra, trzeba tylko z nimi rozmawiać - powiedzieli nam seniorzy.

W październiku w Koszalinie odbył się charytatywny koncert, podczas którego prowadzona była zbiórka pieniędzy. Przemysław Majewski zapowiedział, że akcja będzie kontynuowana, a pomoc jak zawsze trafi do potrzebujących osób z Koszalina i okolic: - PCK zrobiło rozeznanie. Jego przedstawiciele rozmawiali z seniorami i ustalili, czego oni potrzebują. Jest dużo akcji dla dzieci, a mało dla seniorów. Chcieliśmy im pomóc.

Od początku akcji hip-hopowcy z Koszalina zebrali ponad 60 tysięcy złotych, które trafiły na konto Polskiego Czerwonego Krzyża.

aw/ar

fot. Arkadiusz Wilman
fot. Arkadiusz Wilman
fot. Arkadiusz Wilman
fot. Arkadiusz Wilman
fot. Arkadiusz Wilman

Posłuchaj

obdarowani seniorzy
Przemysław „4P” Majewski