Riyoyu Kobayashi wygrał drugi konkurs Pucharu Świata w Niżnym Tagile. Japończyk odniósł trzecie zwycięstwo w tym sezonie i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

Drugie miejsce zajął Norweg Johann Andre Forfang. Podopieczny Alexandra Stoeckla lądował w pierwszej serii na 132,5 m. W drugiej kolejce poszybował dwa i pół metra bliżej.

Po pierwszej serii, po skoku na odległość 126 m  Piotr Żyła zajmował dziesiątą lokatę. W drugiej próbie wiślanin poprawił się, poleciał aż siedem metrów dalej i z notą 258,9 punktów zajął miejsce na najniższym stopniu podium.

Na najgorszym dla sportowca miejscu, czwartym, uplasował się Kamil Stoch. „Orzeł z Zębu”, potrójny mistrz olimpijski i dwukrotny zdobywca kryształowej kuli był bardzo regularny. W dwóch próbach lądował na 129,5 m. Stoch do swojego kolegi z reprezentacji stracił zaledwie 1,1 punktu.

Kolejny z biało-czerwonych, Dawid Kubacki zajął jedenaste miejsce. Skoki na odległość 126 i 127 m pozwoliły mu uzyskać łączną notę 236,4 punktów.

Pozostali Polacy nie awansowali do finałowej serii. Stefan Hula skoczył 117,5, uzyskał 106 punktów, zajął 35. lokatę. Maciej Kot lądował również na 117,5 m (100,8 punktu) i był 41.