fot. Nextbike Polska
30 listopada kończy się tegoroczny, pierwszy sezon Koszalińskiego Roweru Miejskiego. Rowery powrócą na koszalińskie ulice i ścieżki 1 marca.

Od 27 kwietnia do końca października w systemie Koszalińskiego Roweru Miejskiego zarejestrowały się 8424 osoby. Największą popularnością cieszyły się rowery na stacjach: ratusz, dworzec, Gnieźnieńska, Budowlanka. Najmniej wypożyczeń zanotowano na stacji Jamno.

Z efektów zadowolony jest prezydent Koszalina Piotr Jedliński: - Koszaliński Rower Miejski jest przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Proste, sprawne i niezawodne funkcjonowanie całego systemu bardzo szybko przekonało koszalinian do częstego korzystania z rowerów. Jeżeli do tego dodamy nowoczesną infrastrukturę rowerową, bardzo dobrą współpracę miasta ze środowiskiem rowerowym, czy  działania na rzecz promowania ruchu i aktywności na rowerach oraz na rzecz ochrony środowiska - dostrzegamy nową jakość w koszalińskiej przestrzeni publicznej.

Przypomnijmy, że Koszalin dwukrotnie otrzymał tytuł Gminy Przyjaznej Rowerzystom. Samorząd miasta zaangażował się też w tworzenie systemu roweru regionalnego.

red./ar