fot. facebook.com/sts.pogoria
Morska wyprawa skierowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Koszalina. Konkurs odbędzie się w styczniu, a rejs wiosną.

Zdaniem Marka Rzemieniewskiego z Koszalina, kapitana żaglowca Pogoria, uczniowie mogą przeżyć coś wyjątkowego. Są to również nauka morskiego wychowania i propagowanie żeglarstwa: - Żeglowanie Pogorią to jest przebywanie na żaglowcu kultowym. Wachty w układzie całodobowym. Żaglowiec płynie, wachty się zmieniają. Trzeba obserwować, trzeba manewrować. Nie ma miejsca na „lipę”. Wpisujemy się w historię, przygotowany jest konkurs „Sto lat pod polską banderą”. Test w styczniu. W najbliższym czasie będzie wykaz literatury. Jak wygląda życie? Wstajemy o 7.00. Pół godziny później jest śniadanie. O 8.00 jest apel i podniesienie bandery.

Informacje o konkursie otrzymały szkoły, są również dostępne na stronie internetowej Zespołu Szkół nr 2 w Koszalinie. Zwycięzcy konkursu otrzymują dofinansowanie ponad połowy kosztów rejsu. Młodzieżowe wyprawy żaglowcem Pogoria organizowane są od kilku lat. 

Zapraszamy do wysłuchania materiału Aleksandry Kupczyk.
 
ak/rż

Posłuchaj

materiał Aleksandry Kupczyk