W siódmej kolejce Energi Basket Ligi Akademicy przegrali wysoko na wyjeździe z AZS-em Lublin 59:81.

O porażce koszalinian zadecydowała pierwsza część spotkania. Biało-niebiescy przegrali ją aż 24:48. Jedynie trzecia kwarta okazała się zwycięska dla AZS-u (19:14). W ostatniej kwarcie zespół gospodarzy zwyciężył 19:16, a w całym meczu 81:59.

Najwięcej punktów dla zwycięzców - trzynaście - zdobył Mateusz Dziemba. Najlepszym punktującym w koszalińskiej drużynie był Marko Tejić. Serb rzucił dwadzieścia dwa „oczka”.

Koszalińscy koszykarze z siedmioma porażkami zajmują ostatnie miejsce w tabeli Energa Basket Ligi. W ósmej kolejce AZS zmierzy się we własnej hali z Rosą Radom.

TBV Start Lublin - AZS Koszalin 81:59 (26:13, 22:11, 14:19, 19:16).

TBV Start: Dziemba 13, Washington 12, Borowski 11, Upson 11,Gospodarek 11, Mirković 10, Czerlonko 8, Gaddefors 3, Szymański 2, Pelczar 0, Kowalski 0.

AZS: Tejić 22, Papić 12, Kucharek 10, Radulović 6, Jakóbczyk 3, Surmacz 2, Brandon 2, Walters 2, Bochno 0, Czujkowski 0.