fot. Krzysztof Plewa
Na ponad dwuhektarowej działce posadzonych zostało kilkaset różnych gatunków drzew, kwiatów i krzewów.

Paweł Kazimierski, prezes mieleńskiej Fundacji Regnum Vegetabile powiedział, że w ogrodzie prowadzona będzie przede wszystkim działalność edukacyjna: - Na terenie ogrodu znajdują się budynki: gospodarczy i usługowy, w którym mamy salę szkoleniową, taką czystą, gdzie można prowadzić prelekcje. W budynku gospodarczym mamy salę brudną, gdzie możemy na przykład robić zajęcia z wykorzystaniem ziemi, sadzonkowaniem roślin. Tutaj będzie prowadzony księgozbiór o tematyce przyrodniczo-ogrodniczej. Ogród oparty jest o odmiany gatunków rodzimych, sosny, świerki, jodły, klony.

Na terenie ogrodu są oczko wodne, ścieżki spacerowe oraz tarasy widokowe. Jak zaznaczyła Olga Roszak-Pezała, burmistrz Mielna ogród jest kolejną atrakcją dla turystów: - Zawsze o tym marzyłam, żeby jak najwięcej takich miejsc powstawało na terenie gminy Mielno. Zachęcam właścicieli dużych obszarów do tworzenia tego typu inicjatyw. Kiedy to wszystko rozkwitnie w maju, kiedy zobaczymy dostojność tego ogrodu, to będzie cieszyło oko.

Budowa ogrodu kosztowała prawie dwa i pół miliona złotych, z czego dwa miliony unijnego dofinansowania przyznał urząd marszałkowski.

kp/rż

fot. Krzysztof Plewa
fot. Krzysztof Plewa
fot. Krzysztof Plewa
fot. Krzysztof Plewa

Posłuchaj

Olga Roszak-Pezała, burmistrz Mielna
Paweł Kazimierski, prezes mieleńskiej Fundacji Regnum Vegetabile