fot. Krzysztof Klinkosz
Uroczystego otwarcia posterunku dokonał Joachim Brudziński, minister spraw wewnętrznych i administracji.

Minister podkreślił, że mieszkańcy Ostrowic i okolicznych wsi mogą się teraz czuć bezpiecznie: - Wiemy, jakie perturbacje dotykały waszą gminę. Wiemy, ile niepokoju i ile trosk. Dzisiaj polska policja wraca do Ostrowic. Wraca po to, by wam służyć. Od dzisiaj mogę jako minister spraw wewnętrznych i administracji stwierdzić to z całą pewnością i przekonaniem. Dzisiaj mieszkańcy Ostrowic będą bezpieczni.

Szef resortu spraw wewnętrznych zaznaczył, że odtworzenie posterunku policji jest częścią ogólnopolskiego programu zwiększania bezpieczeństwa obywateli: - Jest to już szósty posterunek przywracany tutaj, na naszej ukochanej ziemi zachodniopomorskiej. Polska jest jedna. Takie działania podejmujemy również w innych regionach naszego kraju. Wszyscy Polacy, niezależnie od tego, gdzie mieszkają, dziecko, osoba starsza, młodzież, mają takie samo prawo do poczucia bezpieczeństwa jak mieszkańcy dużych miast.

Paweł Szefernaker, sekretarz stanu w ministerstwie spraw wewnętrznych i administracji oraz koszaliński poseł Prawa i Sprawiedliwości przypomniał kłopoty, w jakie wpadła zadłużona przez poprzednie władze gmina. Podkreślił, że państwo nie zapomniało o mieszkańcach. Zapowiedział także powstanie przepisów, które zapobiegną sytuacji, która wystąpiła w gminie: - Państwo nie abdykowało. Nie udaje, że nie widzi tej sytuacji – tylko przygotowało takie rozwiązania, które dają nadzieję mieszkańcom tej ziemi, żeby zrobić w końcu po latach krok do przodu. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji będzie przygotowywało takie przepisy, które nie pozwolą, aby takie sytuacje jak w Ostrowicach miały miejsce.

Przypomnijmy, że zadłużona gmina Ostrowice od 1 stycznia przestanie istnieć, a jej tereny włączone zostaną do gmin Złocieniec i Drawsko Pomorskie. Zdaniem Pawła Szefernakera odtworzenie posterunku policji to dowód, że państwo Polskie nie ucieka od problemów mieszkańców gminy Ostrowice: - Rząd pana premiera Mateusza Morawieckiego, wcześniej rząd pani Beaty Szydło, przywraca tutaj instytucję państwa. Państwo wzięło odpowiedzialność za sytuację, która ma tu miejsce. Przygotowało takie rozwiązania, gdzie wojewoda zachodniopomorski przejmie zobowiązania, które zostały tutaj podjęte i zweryfikuje je, czy były zgodne z prawem i czy były w interesie mieszkańców.

Na posterunku policji w Ostrowicach służyć będzie na co dzień pięcioro funkcjonariuszy policji.

kk/rż

fot. Krzysztof Klinkosz
fot. Krzysztof Klinkosz
fot. Krzysztof Klinkosz

Posłuchaj

Joachim Brudziński zaznaczył, że jest to część ogólnopolskiego programu zwiększania bezpieczeństwa obywateli
Joachim Brudziński podkreślił, że mieszkańcy Ostrowic i okolic mogą się czuć bezpiecznie
Paweł Szefernaker powiedział, że państwo nie zapomniało o mieszkańcach Ostrowic
Paweł Szefernaker dodał, że państwo nie ucieka od problemów mieszkańców Ostrowic