fot. ms.gov.pl
W sądzie rejonowym w Pile zapadł dziś wyrok w sprawie 66-letniego księdza.

Jak powiedziała Magdalena Roman, prokurator rejonowy w Pile – ksiądz Jerzy K. już wcześniej przyznał się do winy i zaproponował dobrowolne poddanie się karze: - Dzisiaj zapadł wyrok przed sądem rejonowym w Pile. Wyrok skazujący Jerzego K. za popełnienie przestępstwa - doprowadzenie małoletniej pacjentki szpitala specjalistycznego w Pile do poddania się czynności seksualnej. Oskarżony stosował przemoc.

Ksiądz Jerzy K. został skazany na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Otrzymał także dziesięcioletni zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej - dodała prokurator Magdalena Roman: - Sąd zakazał oskarżonemu kontaktowania się z pokrzywdzoną. Mężczyzna ma również dożywotni zakaz zajmowania wszelkich stanowisk, wykonywania zawodów i działalności związanych z wychowaniem, edukacją małoletnich i opieką nad nimi oraz sprawowania funkcji kapelana w placówkach służby zdrowia.

Wyrok nie jest prawomocny. Ze względu na tryb rozpatrywania sprawy strony nie mogą jednak odwołać się od wymiaru kary. Podstawą apelacji mogą być jedynie błędy proceduralne.

pg/rz

Posłuchaj

Magdalena Roman o przyznaniu się przez ks. Jerzego K. do winy
Magdalena Roman o zakazie zbliżania się kapelana do pokrzywdzonej