Kolejny międzynarodowy mecz będą mieli okazję zobaczyć fani boksu w Słupsku. W najbliższą sobotę w hali przy ulicy Ogrodowej zawodnicy SKB Energa Czarni zmierzą się z bokserami z niemieckiego Hanse Kooperation Boxen.

Walki będą toczone w kategoriach wiekowych senior, junior oraz kadet. Łącznie w hali Energa stoczonych zostanie 11 pojedynków. Jako gospodarze, pięściarze Czarnych muszą dostosować się do kategorii wagowych, w których wystąpią goście z Niemiec. Dlatego w barwach Słupska zobaczyć będzie można sportowców z Fight Club Koszalin, Beniaminka Starogard Gdański oraz Ósemki Chojnice.

Spotkanie obu ekip będą punktowali sędziowie Pomorskiego Okręgowego Związku Bokserskiego oraz delegaci z ich odpowiednika z niemieckiego Landu. Jak mówi Marek Pałucki, prezes SKB Energa Czarni, kibice będą mieli okazję zobaczyć boks na wysokim poziomie. - Postaraliśmy się, aby dobrać optymalny skład, stąd decyzja o wypożyczeniu kilku zawodników z innych klubów Pomorza. Dodatkowo w naszych barwach wystąpią pięściarze, którzy w ostatnim czasie dołączyli do naszego zespołu. Zapowiadają się ciekawe pojedynki - dodaje prezes Pałucki.

Mecz odbędzie się 10 listopada w hali przy ulicy Ogrodowej 5 w Słupsku. Początek imprezy zaplanowano na godzinę 16.00. Wstęp wolny.

red./ar