fot. Krzysztof Klinkosz
Anna Mieczkowska wygrała drugą turę wyborów na prezydenta Kołobrzegu. Kandydatka Stowarzyszenia Kołobrzescy Razem skupiającego m.in. PO, Nowoczesną, SLD i PSL otrzymała 51 proc. głosów.

Po ogłoszeniu wyników wyborów podziękowała swoim wyborcom i pogratulowała wyniku swojemu rywalowi -  Jackowi Woźniakowi. Zapowiedziała, że jedną z jej pierwszych decyzji będzie wprowadzenie Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca: - Kołobrzeska Karta Mieszkańca jest kluczem do wszystkich zmian w Kołobrzegu. To jest pierwsza rzecz, którą będą rekomendowała i będziemy starali się ją wdrożyć. Zyskiwała ona największe zainteresowanie mieszkańców. To jest krok do poprawy jakości życia. Tam jest naprawdę mnóstwo propozycji, które mogą zainteresować samorządowców oraz przedsiębiorców. 

Anna Mieczkowska pokonała w drugiej turze Jacka Woźniaka, startującego z własnego komitetu wyborczego. Woźniak otrzymał 49 proc. głosów. Pomimo porażki podkreślił, że w kurorcie powstał ruch będący poważna siła samorządową: - Po raz pierwszy udało się stworzyć bezpartyjny ruch miejski, ruch samorządowy, który osiągnął tak dobry wynik z własnym kandydatem na prezydenta, mierząc się z tak potężnymi aparatami partyjnymi, w drugiej turze mieliśmy cztery partie polityczne i organizacje zrzeszające m.in. lokalny biznes.

Różnica pomiędzy kandydatami wyniosła 317 głosów, frekwencja zaś wyniosła ponad 42 proc.

kk/rż

Posłuchaj

Anna Mieczkowska, nowo wybrana prezydent Kołobrzegu
Jacek Woźniak, kandydat niezależny