fot. Edyta Lubiak
Mieszkańcy nie chcieli zgodzić się na zamknięcie mostu w związku z przebudową drogi powiatowej na odcinku Damno - Bobrowniki. Oznaczałoby to dla mieszkańców kilku sołectw konieczność kilkudziesięciokilometrowego objazdu.

Władze powiatu wsłuchały się w postulaty mieszkańców i zdecydowały, że drogowcy wybudują dla nich most tymczasowy. Budowa ruszy na początku listopada.

- To będzie most o szerokości 4 metrów i nośności do 20 ton. Będą mogły po nim jeździć samochody osobowe, busy i autobusy. Przejazd będzie wahadłowy, sterowany światłami - powiedział wczoraj na spotkaniu w Damnicy wicestarosta, Rafał Konon.

Mieszkańcy gminy nie ukrywali satysfakcji z decyzji starostwa, ale zapowiedzieli, że będą patrzyli władzy na ręce: - Cały czas zamierzamy czuwać, aż do momentu rozpoczęcia budowy tego tymczasowego mostu. Jeżeli on nie powstanie, a rozpoczną się prace rozbiórkowe przy starym moście, to się do niego przykujemy i nie pozwolimy na rozbiórkę.

Remont mostu sfinansują wspólnie gmina Damnica i starostwo powiatowe. Nowy most ma zostać oddany do użytku w marcu przyszłego roku.

el/ar

fot. Edyta Lubiak

Posłuchaj

wicestarosta Rafał Konon
mieszkańcy gminy