fot. Wikimedia
Indonezyjscy ratownicy znaleźli szczątki ludzkie w pobliżu miejsca katastrofy samolotu Lion Air. Maszyna, na której pokładzie było 189 osób, spadła do morza, niedługo po starcie z Dżakarty.

Samolotem leciało 181 pasażerów oraz ośmioro członków załogi: dwóch pilotów i personel pokładowy. Wśród pasażerów było troje dzieci. Trwa akcja poszukiwawczo-ratunkowa.

W pobliżu miejsca, gdzie spadł samolot, wyłowiono z wody fragmenty maszyny, kamizelki ratunkowe i przedmioty należące do pasażerów.

Linie Lion Air poinformowały, że samolot miał usterkę techniczną podczas poprzedniego lotu, została ona jednak naprawiona, zgodnie z procedurami. Lion Air Group zapewnia, że maszyna była sprawna; miała być wykorzystywana przez te linie lotnicze od sierpnia.

Boeing 737 leciał do Pangkal Pinang. Wieża kontrolna straciła kontakt z pilotami po 13 minutach rejsu, po starcie z międzynarodowego lotniska w Dżakarcie. Tuż przed zniknięciem z radarów piloci zgłosili potrzebę powrotu do portu lotniczego. Samolot spadł do morza.

IAR/rż