fot. Ryszard Bańka
Ponad 250 młodziutkich studentów od wczoraj zdobywa wiedzę w ramach zajęć, które prowadzą naukowcy z Politechniki Koszalińskiej. O odpowiednie zabezpieczenie logistyczne i sprzętowe dba firma Kronospan.

Zajęcia odbywać się będą w dwóch grupach.

- Studia dziecięce dotyczą uczniów klas od pierwszej do piątej szkoły podstawowej, a w zajęciach w ramach studiów młodzieżowych uczestniczyć mogą młodzi ludzie z klas 6-8 szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści. Sobotnie wykłady mamy raz w miesiącu. Dodatkowo organizujemy bardzo interesujące warsztaty i laboratoria dla dzieci i młodzieży - mówi Anna Skubała z Politechniki Koszalińskiej.

Mali studenci są żądni wiedzy i z niecierpliwością oczekują na zajęcia. Liczą, że te je zainteresują: - Dostaliśmy już plan zajęć. Liczymy na ciekawe zajęcia z historii, wiedzy o świecie i przyrodzie. Cieszymy się, że tu jesteśmy.

Wczoraj, podczas pierwszych zajęć, mali studenci uczestniczyli w spotkaniu z rycerzem z Koszalińskiej Kompanii Rycerskiej. W pierwszych zajęciach uczestniczyli też słuchacze Szczecineckiego Uniwersytetu III Wieku.

rb/ar

fot. Ryszard Bańka
fot. Ryszard Bańka
fot. Ryszard Bańka
fot. Ryszard Bańka
fot. Ryszard Bańka

Posłuchaj

Anna Skubała z Politechniki Koszalińskiej
młodzi studenci