fot. UG Słupsk
Gmina zamierza powierzyć wybranemu partnerowi prywatnemu budowę dróg osiedlowych w trzech miejscach. To pierwsza w regionie słupskim inwestycja w modelu PPP.

Gmina Słupsk zamierza powierzyć wybranemu partnerowi prywatnemu budowę dróg osiedlowych w: Krępie Słupskiej - osiedlu Kwitnące Ogrody, Bydlinie - osiedlu Złoty Potok i drogach na osiedlu (po prawej stronie wjeżdżając do Bydlina od strony Słupska), ulicach: Pogodnej, Wczasowej i Spokojnej.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem - w najbliższych dniach zakończy się proces oceny oferty i dojdzie do podpisania umowy z partnerem prywatnym. Budowa powinna rozpocząć się w 2019 roku.

- Wybierzemy partnera prywatnego, który zdecyduje się na sfinansowanie i realizację budowy tych dróg. A gmina w wyznaczonym okresie będzie spłacać te poniesione nakłady finansowe - mówi Barbara Dykier, wójt gminy Słupsk.

Wkrótce ma dojść do podpisania umowy na budowę dróg.

- Dzięki formule publiczno-prywatnej możemy w szybkim tempie wybudować aż 14 kilometrów dróg. Powstaną one w ciągu 18 miesięcy - mówi Adam Sędziński, sekretarz gminy Słupsk.

Na wybudowanie dróg w partnerstwie publiczno-prywatnym oraz ich utrzymanie przez 8 lat gmina Słupsk chce wydać 50 milionów złotych.

mp/ar

Posłuchaj

Barbara Dykier, wójt gminy Słupsk
Adam Sędziński, sekretarz gminy Słupsk