fot. Marcelina Marciniak
Politycy i samorządowcy PiS podkreślili podczas dzisiejszej konferencji prasowej, że patrzą na samorząd przez pryzmat ludzkich spraw, a program wyborczy ugrupowania odpowiada na potrzeby mieszkańców.

Andrzej Jakubowski, popierany przez PiS, bezpartyjny kandydat na prezydenta Koszalina, podkreślił że jego program wyborczy jest realny i daje szanse na rozwój miasta: - Piątka Jakubowskiego to program skuteczny i do zrealizowania. To program społeczny, przywracający ludziom godność i szacunek. Daje szanse na zmianę, na rozwój, na piękny Koszalin. Wierzę, że wygramy te wybory. Dziękuję też premierowi Morawieckiemu za poparcie i zaufanie.

Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, a także poseł ziemi koszalińskiej, powiedział, że kandydaci Prawa i Sprawiedliwości patrzą na samorząd przez pryzmat spraw ludzkich: - Przez wiele lat brakowało w samorządach zmiany myślenia o tym, w jaki sposób samorządowcy powinni działać na rzecz lokalnej społeczności. Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości patrzą na decyzje, które zapadają w samorządzie przez pryzmat ludzi, ludzkich problemów i są gwarantem tego, że będą realizować program Prawa i Sprawiedliwości.

Małgorzata Golińska, wiceminister środowiska, posłanka ziemi szczecineckiej, dodała, że samorząd powinien współpracować z rządem: - Przez ostatnie trzy lat rząd Prawa i Sprawiedliwości pokazał, że chce i potrafi współpracować z samorządami. Tworzy narzędzia, z których mogą korzystać. My - parlamentarzyści tego regionu - pokazaliśmy, że jesteśmy gotowi pozyskiwać środki istotne dla rozwoju regionu i ważne dla naszych mieszkańców. Teraz czas na to, aby również w Koszalinie pojawił się samorząd, który chce korzystać z narzędzi, które daje rząd.

Zdaniem europosła PiS Czesława Hoca, programy wyborcze kandydatów PiS w regionie to nie puste obietnice: - Łączy nas Koszalin, łączy nas przyjaźń i łączą nas wartości. Ale, by te wartości przekazywać i je utrwalać, musi być drużyna. Taką drużynę Prawa i Sprawiedliwości tworzymy. Jesteśmy wiarygodni. Wszystkie obietnice - czyli np. „Piątkę Jakubowskiego” w Koszalinie, czy „Szóstkę Bejnarowicza” w Kołobrzegu - wdrożymy w życie.

W wyborach na prezydenta Koszalina startują również: Piotr Jedliński - kandydat Koalicji Obywatelskiej, Mariusz Krajczyński - kandydat Lepszego Koszalina, Wiktor Kamieniarz - dyrektor II LO ze swojego komitetu, Jerzy Zaroda - kandydat SLD oraz Stefan Romecki - kandydat Kukiz' 15. Wybory samorządowe odbędą się w najbliższą niedzielę października.

mm/ar

Posłuchaj

Andrzej Jakubowski, popierany przez PiS, bezpartyjny kandydat na prezydenta Koszalina
Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, a także poseł ziemi koszalińskiej
Małgorzata Golińska, wiceminister środowiska, posłanka ziemi szczecineckiej
Czesław Hoc, europoseł PiS