fot. facebook.com/UEFANationsLeague
Polscy piłkarze zagrają w Chorzowie z Włochami w swoim trzecim meczu grupy 3. poziomu A Ligi Narodów. Rozegrane we wrześniu w Bolonii spotkanie tych drużyn zakończyło się remisem 1:1. Obydwa zespoły poniosły też porażki z Portugalią.

Jerzy Brzęczek, selekcjoner reprezentacji Polski jest przekonany, że jego zawodnicy się nie poddadzą: - Zawsze najważniejsze będzie wygranie spotkania. To jest cecha podstawowa. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której zawodniczy nie będą myśleć o zwycięstwie. Myślę, że drużyna, która dziś wyjdzie będzie najsilniejsza.

Z kolei kapitan „biało-czerwonych” - Robert Lewandowski napawa optymizmem: - Widać potencjał w tym wszystkim. Ważne, aby to poukładać i ustabilizować, a wtedy będą dobre efekty. Pozytywnie patrzę w przyszłość. Jeśli poprawimy grę, to wynik będzie korzystny.

O pozycję pierwszego bramkarza polskiej drużyny rywalizują Wojciech Szczęsny i Łukasz Fabiański. Szczęsny przyznał, że nie czuje w związku z tym dodatkowego stresu: - Staram się nie zwracać na agresję lub rywalizację w składzie. Kiedy trener reprezentacyjny lub klubowy daje ci grać, to grasz i starasz się to robić jak najlepiej. Na ogół rywalizacja dzieje się w mediach niż w piłkarskiej szatni.

Roberto Mancini, selekcjoner reprezentacji Włoch o Polakach wyraża się z wielkim szacunkiem: - Uważam, że Portugalczycy są najsilniejszą drużyną w naszej grupie. Zdobyli mistrzostwo Europy i mają coś, co stawia ich wyżej od innych. Zagrali świetny mecz z Polską i zasłużyli na zwycięstwo. Mimo to Polska pozostaje bardzo dobrym zespołem z utalentowanymi zawodnikami. Czeka nas trudny mecz, ale myślę, że możemy dobrze zagrać i uzyskać korzystny wynik.

Początek spotkania na Stadionie Śląskim w Chorzowie o godz. 20:45.

IAR/rż

🔶 SUNDAY FIXTURES! 🔷 Which game are you watching? #NationsLeague

Opublikowany przez UEFA Nations League Niedziela, 14 października 2018

Posłuchaj

Jerzy Brzęczek, selekcjoner reprezentacji Polski
Robert Lewandowski, kapitan „biało-czerwonych”
Wojciech Szczęsny, bramkarz reprezentacji
Roberto Mancini, selekcjoner reprezentacji Włoch