AZS Koszalin poniósł drugą porażkę w sezonie. Podopieczni Dragana Nikolicia ulegli na swoim parkiecie Polskiemu Cukrowi Toruń 73:82 (19:22, 15:22, 17:15, 22:23).

Pierwsza i druga kwarta nie okazały się szczęśliwe dla koszalinian. Rzuty „biało-niebieskich” były nieskuteczne. Tymczasem ich rywale zdobywali „kosz za koszem” i po dwóch odsłonach AZS przegrywał 34:44.

Na początku trzeciej odsłony Akademicy zaczęli odrabiać straty, zbliżyli się do torunian na trzy punkty (43:46), by po chwili ponownie razić nieskutecznością. Goście uciekli na ośmiopunktowe prowadzenie. Po trzeciej kwarcie AZS przegrywał 51:59.

W czwartej kwarcie torunianie grali pewnie i powiększyli przewagę do trzynastu punktów - 56:69. W pewnym momencie nastąpił zryw „biało-niebieskich”. Najpierw Dragoslav Papić trafił za trzy, następnie dołożył imponujący wsad i było już 65:73 dla gości. Chwilę później „trójkę” zaliczył Bartosz Bochno i AZS przegrywał już tylko dwoma punktami (72:74). Niestety nadzieja na zwycięstwo trwała krótko. Torunianie skorzystali ponownie na nieskuteczności gospodarzy. Niespełna minutę przed końcem meczu arcyważne trzy punkty zdobył Robert Lowery i zrobiło się 79:72 dla gości, którzy ostatecznie zwyciężyli 82:73.

Za tydzień AZS Koszalin pojedzie do Gliwic, gdzie zmierzy się z drużyną GTK. Początek meczu o godz. 19:00.

AZS: Dragoslav Papić 20, Drew Brandon 12, Aleksandar Radulović 10, Marko Tejić 10, Bartosz Bochno 8, Maciej Kucharek 5, Grzegorz Surmacz 4, Brandon Walters 4, Krzysztof Jakóbczyk 0.

Polski Cukier: Robert Lowery 17, Tomasz Śnieg 12, Łukasz Wiśniewski 10, Aaron Cel 10, Karol Gruszecki 8, Cheikh Mbodj 7, Przemysław Karnowski 7, Aleksander Perka 6, Krzysztof Sulima 5.