Na tysiącach udostępnionych stron zeznań i protokołów mają znajdować się informacje dotyczące nagranych rozmów - ma być ich ponad 100. Między innymi chodzi o nagrane w 2013 r. dyskusje na temat strategii Platformy Obywatelskiej, zmierzające do utrzymania poparcia i dobrego wizerunku w mediach tej formacji.

Od ponad tygodnia pojawiają się w mediach informacje na temat rozmów, które nagrywano w warszawskich restauracjach Sowa i Przyjaciele oraz Amber Room. Media ogólnopolskie donoszą, że kelnerzy mogli dokonać nawet ponad 100 nagrań. Większość z nich ma być nieznana opinii publicznej. Śledczy ustalili, że powstało jeszcze więcej nagrań z udziałem polityków PO m.in. Elżbiety Bieńkowskiej, Sławomira Nowaka czy Stanisława Gawłowskiego. Są też przedstawiciele biznesu, m.in.: Kulczyk, Solorz, Sołowow, Czarnecki i Jakubas.

Choć wiadomo, kto z wpływowych osób został nagrany (wynika to z zeznań kelnerów), to najczęściej nie wiadomo, gdzie znajdują się taśmy. Większość z nich nie została odnaleziona do tej pory przez prokuraturę i specsłużby.

TVP INFO/red