fot. kolobrzeg.pl
Zdaniem niezależnego kandydata na prezydenta Kołobrzegu, potrzebne są: wykonanie drenażu, uporządkowanie nasadzeń drzew i krzewów, by nie niszczyły one grobów i zadbanie o cmentarne alejki.

- Przebudujemy alejki tak, by mieszkańcy mogli się po nich bezpiecznie poruszać. Dochodzi do tego problem z kaplicą, której stan jest fatalny, jest zawilgocona. Trzeba ją doprowadzić do takiego stanu, aby ludzie odprowadzający swoich bliskich, te ostatnie chwile z nimi mogli spędzić w godnych warunkach - stwierdził Jacek Woźniak.

Jego zdaniem miasto powinno również przejąć nadzór nad bieżącymi pracami porządkowymi na cmentarzu wojennym: - Za cmentarze wojenne odpowiada administracja rządowa, w tym przypadku wojewoda zachodniopomorski. Do dziś trwają spory, kto i jak powinien w praktyce się tym cmentarzem zajmować. Chcemy z tym skończyć. Cmentarz znajduje się w Kołobrzegu i bieżące prace porządkowe powinno robić naszego miasto.

Kandydat na prezydenta kurortu zaproponował również stworzenie na nekropolii ekranów multimedialnych, dzięki którym łatwiej można by było znaleźć miejsce pochówku bliskich.

Obok Jacka Woźniaka, w wyborach na prezydenta Kołobrzegu startują także: Maciej Bejnarowicz - kandydat PiS, Anna Mieczkowska - kandydatka stowarzyszenia Kołobrzescy Razem (skupia m.in. PO, SLD i PSL), Ireneusz Zarzycki - kandydat Kukiz`15 oraz Zbigniew Błaszczuk, który ma własny komitet wyborczy.

kk/ar

Posłuchaj

Jacek Woźniak o remoncie alejek i kaplicy cmentarnej
Jacek Woźniak o cmentarzu wojskowym