fot. Inicjatywa Projektowa/Facebook
Wczoraj ogłoszone zostały wyniki rozpisanego w kwietniu konkursu. Wśród 71 nadesłanych propozycji najlepsza okazała się koncepcja biura projektowego z Warszawy.

Pomysł Piotra Straszaka i Mikołaja Zdanowskiego zachwycił jury prostotą. - Naszą ideą był powrót do korzeni, do tego z czego słupski rynek słynął kiedyś. Plac musi funkcjonować dla miasta, dlatego zaproponowaliśmy wyrzucenie z niego samochodów i postawienie na rozwój lokali usługowych - mówi Mikołaj Zdanowski, współautor zwycięskiego projektu.

Do konkursu zgłoszono 71 projektów, a do fazy finałowej zakwalifikowano 34 prace. Ostatecznie przyznane zostały cztery wyróżnienia, oraz pierwsza i druga nagroda. - Chcemy, by zwycięski projekt został bardzo szybko wdrożony w życie. Mam nadzieję, że jego realizacja rozpocznie się już w lipcu przyszłego roku - mówi Krystyna Danilecka-Wojewódzka, wiceprezydent Słupska.

Zwycięzcy otrzymali w nagrodę 35 tys. złotych. Ich projekt czekają jednak poprawki. Urząd Miasta zażyczył sobie, aby było w nim uwzględnionych więcej terenów zielonych.


rsz/ar

Posłuchaj

Mikołaj Zdanowski, współautor zwycięskiego projektu
Krystyna Danilecka-Wojewódzka, wiceprezydent Słupska