fot. Marcelina Marciniak
Ogłosił to podczas konferencji prasowej w Mielnie minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej - Marek Gróbarczyk.

Obecnie Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie prowadzi konsultacje społeczne w sprawie jeziora Jamno, po ich zakończeniu zostanie ogłoszony przetarg na nowy projekt przebudowy wrót i pogłębienia Kanału Jamneńskiego.

- W założeniach jest wybudowanie śluzy oraz systemu piętrzącego. Chcemy udrożnić ten kanał do trzech metrów i utrzymać tę głębokość, by jednostki do dwudziestu pięciu metrów mogły tutaj wejść. Pragniemy również zrobić wały przeciwpowodziowe – powiedział minister Marek Gróbarczyk, który jednocześnie zapowiedział, że przebudowa zostanie wykonana w ciągu dwóch lat.

Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji, koszaliński poseł PiS-u, Paweł Szefernakier powiedział, że inwestycja wrót sztormowych nie była przemyślana: - W ostatnich miesiącach nikt nie ma wątpliwości, iż wiele środków wydanych przez Platformę Obywatelską było w tzw. błoto. W tym miejscu widać, jak zmarnowano pieniądze. To powinno zostać inaczej zrobione.

Konsultacje społeczne dotyczące jeziora Jamno trwają do 4 października, a następnie zostanie  zorganizowane spotkanie dla mieszkańców. Przebudowa wrót sztormowych prawie 20 milionów złotych.

mm/rż

fot. Marcelina Marciniak
fot. Marcelina Marciniak
fot. Marcelina Marciniak

Posłuchaj

Marek Gróbarczyk, minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej
Paweł Szefernaker, wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji