fot. Marcelina Marciniak
Kandydat PiS na prezydenta kurortu przedstawił dziś swoje pomysły na rozwój kultury fizycznej i sportu w Kołobrzegu. Chce m.in. utworzenia szkoły sportowej i społecznej rady sportu.

Maciej Bejnarowicz podkreślił, że chce postawić na finansowanie sportu dzieci i młodzieży: - Umożliwimy stworzenie szkoły o profilu sportowym w Kołobrzegu. Miasto ma w zasadzie odpowiednią infrastrukturę sportową na bazie Gimnazjum nr 2. Ale oczywiście będziemy dalej w tę infrastrukturę inwestować.

Bejnarowicz podkreślił również, że w Kołobrzegu potrzebna jest społeczna rada sportu, która m.in. zajmować by się miała kwestią finansowania sportu. Jego zdaniem, prezydent w odniesieniu do sportu profesjonalnego powinien pełnić rolę managera: - Prezydent powinien wspierać kluby w poszukiwaniu sponsorów. To jest główne jego zadanie. Musi też jasno określić cele strategiczne miasta w zakresie sportu, co wiąże się też m.in. ze stawieniem celów przed klubami sportowymi.

Obok kandydata PiS, w wyborach na prezydenta Kołobrzegu wystartują: Anna Mieczkowska, kandydatka stowarzyszenia Kołobrzescy Razem, skupiającego m.in. PO, SLD i PSL, oraz Jacek Woźniak i Zbigniew Błaszczuk, którzy startować będą z własnych komitetów wyborczych.

kk/ar

Posłuchaj

Maciej Bejnarowicz o roli prezydenta w zakresie rozwoju sportu w mieście
Maciej Bejnarowicz o pomyśle utworzenia szkoły sportowej