fot. Marcelina Marciniak
Zdaniem działaczy Prawa i Sprawiedliwości, projekt budżetu przygotowano za wcześnie, na podstawie fikcyjnych danych.

- Budżet jest skonstruowany na bazie symulacji z poprzednich lat. Jest opracowany na fikcyjnych danych, bez twardych podstaw, np. informacji o stawkach podatków z Ministerstwa Finansów. Wszystkie niezbędne dane, przydatne przy tworzeniu budżetu, dostępne są w listopadzie i grudniu. Dlatego uważam, że nasz klub nie powinien w ogóle brać udziału w głosowaniu - mówi Anna Mętlewicz, koszalińska radna Prawa i Sprawiedliwości.

Jak poinformował Polskie Radio Koszalin, Robert Grabowski, rzecznik ratusza, budżet jest skonstruowany prawidłowo, a do zarzutów radnych PiS prezydent miasta odniesie się w środę na przedsesyjnej konferencji prasowej.

Przyszłoroczny budżet dla Koszalina to prawie 625 milionów złotych. Projekt zakłada m.in. prawie 200 milionów złotych wydatków na oświatę, środki na modernizację amfiteatru czy rozpoczęcie przebudowy miejskiego targowiska. Niejednogłośną decyzją rady miejskiej prezydent miasta Piotr Jedliński ponad dwa miesiące wcześniej przedstawił projekt budżetu na 2019 rok. Trafi on pod obrady rady w najbliższy czwartek (20.09).

mm/ar

Posłuchaj

Anna Mętlewicz, koszalińska radna Prawa i Sprawiedliwości